Resultater Sørlandsparken 8-10. april – oppdatert med bilder!

- En happy Grethe Bergstrøm på Prada vant MB:2 klassen på Sørlandsparken. Hun leder så langt Vanpee MB-cup.

Sørlandsparken Rideklubb arrangerte lands- og elitestevne 8-10. april på Epona Ryttersenter. Thorleif Hals har sendt oss noen flotte bilder fra stevnet denne helgen. 

Fredag 08.04

Skoie`s LA:2 (9 startende/ 3 plasserte)

  1. Rasmussen, Maren Kristine Bonnevie – Buongiorno vh Keizershof SØRL – 67,083
  2. Rasmussen, Barbro Nordbø – Lord of the Ring GRSK – 61,250 %
  3. Aabø, Hege – Cicero NØTT – 58,750 %

MB:1 (20 startende/ 5 plasserte)

  1. Bergstrøm, Grete Catherina – Prada ELLI – 68,235 %
  2. Bårdsen, Miriam – Kildebo’s Caquet – SAJÆ – 66,912 %
  3. Mosebø, Thale Kristin Kjærbo – Stall-K’s Hero Flower GRSK – 65,588 %
  4. Skofteby, Christina – Winning Girl SARP – 63,676 %
  5. Fjell, Beatrice – Stall-K’s Regulus TANU – 62,647 %

FEI`S innledende program for ponnier 2009 (17 startende/ 5 plasserte)

  1. Kumle, Karoline – Dumbldore B TANU – 71,184 %
  2. Andresen, Alexandra Gamlemshaug – Not For Sale TANU – 70,066 %
  3. Fari, Lisa Norland – Odbjergs Idol STAR – 66,118 %
  4. Lyssand, Hanne Marie Børdal – Flying Loke MOGA – 64,803 %
  5. Tysnes, Nora Katharine – Lazio Kærlund TANU – 64,605 %

FEI`s individuelle program for Unge ryttere 2009 (7 startende/ 2 plasserte)

  1. Christensen, Camilla Marie – Special SKED – 66,053 %
  2. Markussen, Pernille – Supertramp TANU – 65,855 %

FEI`S lagprogram for juniorer 2009 (12 startende/ 3 plasserte)

  1. Finjarn, Charlotte – Svalegårds Walk on Water FOLL – 67,207 %
  2. Hals, Annikken – Chopin VI TANU – 65,766 %
  3. Bjerkåsholmen, Fredrikke Dorati – Scalas Scafero TANU – 65,135 %

Intermediaire II (3 startende/ 2 plasserte)

  1. Skahjem, Siri – Confidence FOSS – 62,544 %
  2. Heltzen, Marianne Hodnungseth – Kraglunds Cladiat NESK – 61,272 %

Xtorias`s FH nivåklasse 2 (5 startende/ 2 plasserte)

  1. Løken, Heidi – Armano TANU – 66,797 %
  2. Strømsnes, Kamilla – Amazing Søndergård ALVØ – 63,516 %
Sol og flott vårvær på Sørlandsparkens stevne. Her grenleder Elizabeth Farbrot sammen med juniorrytter Anniken Hals.

Lørdag 09.04

Hööks`s LA:3 (16 startende/ 4 plasserte)

  1. Håland, Marie – Herikos Bredager SAJÆ – 62,778 %
  2. Knutsen, Helle Dale – Adonis GIML – 62,222 %
  3. Eiesland, Hilde – Noblesse II SETE – 61,852 %
  4. Aabø, Hege – Cicero NØTT – 61,481 %

Vanpee Cup MB:2 (37 startende/ 10 plasserte)

  • 1 Bergstrøm, Grete Catherina – Prada ELLI – 69,191 %
  • 2 Skofteby, Christina – Winning Girl SARP – 66,176 %
  • 2 Hals, Annikken – Chopin VI TANU – 66,176 %
  • 4 Morberg, Siv Krog – London F. NØTT – 65,441 %
  • 5 Finjarn, Charlotte – Svalegårds Walk on Water FOLL – 64,779 %
  • 6 Mosebø, Thale Kristin Kjærbo – Stall-K’s Hero Flower GRSK – 64,265 %
  • 7 Rui, Linda – Cartoon SØRL – 63,676 %
  • 8 Lie, Tara – Mermaids Fair Cup TANU – 63,088 %
  • 9 Fjell, Beatrice – Stall-K’s Regulus TANU – 62,059 %
  • 10 Bårdsen, Miriam – Kildebo’s Caquet SAJÆ – 61,765 %

Vanpee Cup FEI`S lagprogram for ponnier 2009  (17 startende/ 5 plasserte)

  1. Kumle, Karoline – Dumbldore B TANU – 70,417 %
  2. Tveit Nilsen, Ane Helena – Night-Boom R AGR – 69,375 %
  3. Andresen, Alexandra Gamlemshaug – Not For Sale TANU – 67,292 %
  4. Tysnes, Nora Katharine – Lazio Kærlund TANU – 66,944 %
  5. Fari, Lisa Norland – Odbjergs Idol STAR – 66,319 %

Vanpee Cup Prix St Georges (11 startende/ 3 plasserte)

  1. Markussen, Pernille – Supertramp TANU – 67,829 %
  2. Christensen, Camilla Marie – Special SKED – 67,368 %
  3. Gøtesen, Stine Marie – Maximillian ELLI – 66,513 %

Grand Prix FEI 2009 (3 startende/ 3 plasserte)

  1. Gøtesen, Stine Marie – Worsteiner ELLI – 63,298 %
  2. Heltzen, Marianne Hodnungseth – Kraglunds Cladiat NESK – 61,596 %
  3. Langeteig, Tonje – Loutan TANU – 60,603 %

FH Nivåklasse 2 (4 startende/ 1 plassert)

  1. Løken, Heidi – Armano TANU – 66,563 %

 

Søndag 10.04

A Bit More`s MB:2 (20 startende/ 5 plasserte)

  1. Bergstrøm, Grete Catherina – Prada ELLI – 70,662 %
  2. Lie, Tara – Mermaids Fair Cup TANU – 66,985 %
  3. Skofteby, Christina – Winning Girl SARP – 66,029 %
  4. Strømsnes, Kamilla – Amazing Søndergård ALVØ – 64,191 %
  5. Breive, Svanhild – Nanof SØRL – 63,676 %

Skoie`s LA:5 (16 startende/ 4 plasserte)

  • 1 Solbakken, Tina I – Magakaan AGR – 60,690 %
  • 2 Knutsen, Helle Dale – Adonis GIML – 60,345 %
  • 2 Håland, Marie – Herikos Bredager SAJÆ – 60,345 %
  • 4 Bjerkåsholmen, Pauline – Enets Lucas KONG – 59,655 %
  • 4 Simensen, Janne Wigum – Sayago E STANG – 59,655 %
Premieutdeling i FEI`S individuelle program for juniorer 2009 søndag 10. april.

FEI`S individuelle program for juniorer 2009 (13 startende/ 4 plasserte)

  1. Hals, Annikken – Chopin VI TANU – 67,171 %
  2. Finjarn, Charlotte – Svalegårds Walk on Water FOLL – 65,132 %
  3. Lode, Eline – Wessel NÆRB – 61,711 %
  4. Lengle, Emma – Kashmir IV BÆRU – 61,645 %

MA:1 (4 startende/ 1 plassert)

  1. Askeland, Kjerstin – Galaxy BÆRU – 63,274 %

Intermediaire I (8 startende/ 2 plasserte)

  1. Gøtesen, Stine Marie – Maximillian ELLI – 67,632 %
  2. Christensen, Camilla Marie – Special SKED – 66,184 %

Grand Prix Special 2009 (2 startende/ 2 plasserte)

  1. Gøtesen, Stine Marie – Worsteiner ELLI – 64,132 %
  2. Heltzen, Marianne Hodnungseth – Kraglunds Cladiat NESK – 61,667 %

FEI`s individuelle program for ponnier 2009 (11 startende/ 3 plasserte)

  1. Kumle, Karoline – Dumbldore B TANU – 69,539 %
  2. Tveit Nilsen, Ane Helena – Night-Boom R AGR – 67,697 %
  3. Andresen, Alexandra Gamlemshaug – Not For Sale TANU – 65,395 %

FH nivåklasse 3 (5 startende, 2 plasserte)

  1. Løken, Heidi – Armano TANU – 64,032 %
  2. Strømsnes, Kamilla – Amazing Søndergård ALVØ – 62,339 %

Det kommer egen poengoversikt over status i Vanpee cup.