Årets NM vel overstått

Årets NM har vært et svært vellykket arrangement, med hele 64 ekvipasjer i aksjon under søndagens finale.

Første klasse gikk av stabelen klokken 07.00, og medaljeseremoniene fant sted etter klokken 21.00. Det har vært lange dager, men med så mange ekvipasjer kan man ikke si annet enn at dette har vært en spennende, inspirasjonsrik og vellykket helg for alle dressurentusiaster!

Årets NM hadde rekordstor påmelding, men dessverre kunne ikke alle, av ulike grunner stille til start. Det har vært flere utbrudd av kverke her til lands, og dette har også ført til at Lag-NM er flyttet.

Hønefoss er et fantastisk anlegg med fine utebaner, som ligger fint tilrettelagt.

Til tross for et solid og godt arrangement, lot det tekniske vente på seg, da resultatene ikke ble presentert før flere timer etter at rytterne hadde ridd. Det tok seg heldigvis opp, og resten av helgen gikk knirkefritt, takket være en flott og iherdig gjeng frivillige fra Hønefoss og Ringeriket Rideklubb.

Søndagsne finaledag ble lang, men minst like spennende, og ingenting var avgjort før siste rytter hadde ridd.

Landslagsleder for junior og unge ryttere, Kjell Myhre, var over seg av begeistring: – Dette lover godt, sier han med et stort smil.

Premie utdeling NM 2018 🇳🇴
Overdommer Anne Grundvig, President Tore Sannum delte ut medaljer og pokaler.
Elizabeth Farbrot delte ut Alex minnepris til alle vinnere i alle klasser, sponset av fam Wigen

Alle resultater finner du her.

Vinnere:

Ponni, kat I:
Dina Ødegård-Martinsen og Beukenhof’s Ricardo – 138,488 prosentpoeng
Maren Aarflot Strandheim og Untouchable – 137,100 p
Madelen Olsen og Schermeer’s Hof Simba -136,865 p

Ponni, kat II og III (sammenslått):
Mali Vigre Vølstad og Eponas Brenin Mathrafal – 204,394 prosentpoeng.
Camilla Sveinar og Septun 200,408 p
Ingeborg Cecilie Engebretsgård og Micis Napoleon – 190,937 p

Junior:
Mathilde Merethe Klaesson og Sandbæks Rio-El – 213,191 p
Anine Mørch-Aas og Maserati – 212,186 p
Heidi Kristin Elvenes og Rio Da Carma – 205,604 p

Young Riders:
Catharina Oppegaard og Atomic – 208,179
Christine Falbach og Ravell’s Herkules – 206.021
Lotta Åndal og Skikkilds Ralina – 201,331 p

Senior:
Louise Almlund Løkken og Mr.Gold – 212,767
Cathrine Rasmussen og Dreram Team – 208,604 p
Jonas Elvebakk og Citta – 204,189

FH:
Grad I og III (sammenslått):
Jens Lasse Dokkan og Cypres – 208,471 p
Hanne Nesheim og Argentina – 200,100 p


Grad IV:
Anita Hennie Johnson og Lindegaards Lucky – 206,158
Hege Bjørklund Størseth og Hønnerups Force – 204,821
Inger Line Barth og Quallwesto – 198,993 p

Grad V:
Stine Skillebekk og Fixdesign Cabarnet – 200,004 p
Tonje Lundqvist og Spender – 198,841 p
Kristin Løvik Knudsen og Resident – 170,219 p