L-stevne hos Solberg Rytterklubb

Premiebordet Schockemöhle cup.
Premiebordet Schockemöhle cup.

PRESSEMELDING For første gang i klubbens historie vil Solberg Rytterklubb i Trøgstad arrangere nasjonalt Landsstevne i dressurridning lørdag 21. juni. søndag 22. juni arrangeres det D-stevne som også er 1. avdeling i klubbens dressurcup, sponset av det internasjonale hesteutstyrsmerket ”Schockemöhle sports”. 

Deltaker i LB hest 2013: Stine Brevig Johansen og Racy Cat.
Deltaker i LB hest 2013: Stine Brevig Johansen og Racy Cat.

Lørdagens L-stevne i dressur har klasser for både unghester, ponnier og hester. Klassene lørdag ligger på nivå LA til Prix St. Georg (MA) og det er altså første gang at klubben får arrangere et stevne på så høyt nivå.

Under søndagens Distriktsstevne i dressur startes årets Schockemöhle Cup, som for første gang ble arrangert i fjor og som vil gå over 3 avdelinger. De to siste avdelingene arrangeres altså 16. og 17. august. Cupen arrangeres som en åpen cup med samlet premiering i hvert av de ulike klassenivåene LC til MB, det vil si fire ulike klassenivå etter vanskelighetsgrad, rangert etter den ekvipasjen som oppnår høyest prosentpoeng totalt. Tanken bak cupen er å øke rekrutteringen til dressursporten. Det at vi har fått til et samarbeid om cupen med en stor internasjonal hesteutstyrsleverandør er fantastisk for en liten rideklubb på knappe 60 medlemmer.

Vinner av Schockemöhle cup MB 2013: Caroline Sand Todler og Heibergs Roma.
Vinner av Schockemöhle cup MB 2013: Caroline Sand Todler og Heibergs Roma.

Påmeldingen til den første helgen i juni er i gang og vi ser allerede stor etterspørsel etter å få være med som deltaker, så her gjelder det å være ute i god tid om man ønsker plass.

Solberg Rytterklubb har de siste to årene arrangert få, men meget godt besøkte distriktsstevner i dressur og får disponere det flotte anlegget på Solberg Gård i Trøgstad. I herskapelige omgivelser i skogkanten vil man altså helgen 21-22 juni og 16-17 august kunne nyte flott dressurridning! Klubben kan i tillegg love kiosk med mange fristelser og rikt utvalg, samt spennende stands og fri entrè for publikum.

Velkommen til Solberg Gård og Solberg Rytterklubb!

Med vennlig hilsen Camilla Stuve
Leder Solberg Rytterklubb, epost: @solbergrytterklubb.com

Deltaker i LB hest 2013: Camilla Lidwin Stuve og S'il Vous Plait.
Deltaker i LB hest 2013: Camilla Lidwin Stuve og S’il Vous Plait.

 

Vinnere av Schockemöhle cup LA 2013: 1. plass: Helen Aasvangen og Gulliver V, 2. plass: Annike Josefine Mikkelsen og Roselise
Vinnere av Schockemöhle cup LA 2013: 1. plass: Helen Aasvangen og Gulliver V, 2. plass: Annike Josefine Mikkelsen og Roselise

LB