EM dressur 2011: Disse er klare for EM

ROTTERDAM: Hele 16 nasjoner har bekreftet lag til Europamesterskapet i dressur 2011. I alt 21 nasjoner deltar og det rapporteres om rekorddeltagelse.

For Norge: Siril Helljesen og Dorina. (Arkivfoto)

Onsdag ble listen over startende lagt:

Østerrike
GMOSER, Peter – Cointreau
MAX-THEURER, Victoria – Augustin OLD
PROCHASKA, Karina – Dow Jones 2
VOGLSANG, Renate – Fabriano 58

Belgia
DEVROE, Jeroen – Apollo van het Vijverhof
FASSAERT, Claudia – Donnerfee
JORISSEN, Philippe -LE BEAU
ZAGERS, Johan – Question de Liberte

For Norge: Lillann Jebsen og Pro-Set. (Arkvinfoto)

Danmark
HANSEN, Sune – Blue Hors Romanov
OLST, Anne van – Exquis Clearwater
SAYN-WITTGENSTEIN, Nathalie zu – Digby
SEIERSKILDE, Lisbeth – Jonstrupgaardens Raneur

Spania
CASTILLA RUIZ, Claudio – Jade de MV
DOMINGO COLL, Jordi – Prestige
FERRER-SALAT, Beatriz – Faberge
MUÑOZ DIAZ, Juan Manuel – Fuego de Cardenas

For Norge: Cathrine Rasmussen og Orlando III. (Foto: Arkvifoto)

Estonia
BARAKE, Grete – O.Hot Chocolate

Finland
KANERVA, Emma – Sini Spirit
LINDH, Mikaela – Skovlunds Más Guapo
MALMSTÖRM, Alexandra – MD Waterford
STEGARS, Terhi – Axis TSF

Frankrike
DUPERDU, Sébastien – Passe Partout
HENRIQUET, Catherine – Paradieszauber
SERRE, Anne-Sophie – Le Guerrier
SERRE, Arnaud – Helio II

For Norge: Camilla Kalseth. og Carte d'Or. (Foto: Elizabeth Farbrot)

Storbritannia
BECHTOLSHEIMER, Laura – Mistral Hojris
DU JARDIN, Charlotte – Valegro
FAURIE, Emile – Elmegardens Marquis
HESTER, Carl – Uthopia

Tyskland
KOSCHEL, Christoph – Donnperignon
LANGEHANENBERG, Helen – Damon Hill NRW
RATH, Matthias Alexander – Totilas
WERTH, Isabell – El Santo NRW

Ungarn
ACS, Robert – Weinzauber 2

For Storbritannia: Carl Hester og Uthopia. (Foto: Carina E. Carlsen)

Irland
MERVELDT, Anna – Coryolano
REYNOLDS, Judy – Remember 143

Italia
BORDONE, Susanna – Dark Surprise
SOLDI, Ester – Harmonia
TRUPPA, Valentina – Eremo del Castegno

Luxembourg
CHELIUS, Gaston – Flamenco R

Nederland
CORNELISSEN, Adelinde – Jerich Parzival

For Nederland: Adelinde Cornelissen og Jerich Parzival. (Foto: Carina Carlsen)

GAL, Edward – Sisther de Jeu
MARIJNISSEN, Sander – Moedwill
MINDERHOUD, Hans Peter – Exquis Nadine

Norge
HELLJESEN, Siril – Dorina
JEBSEN, Lillann – Pro – Set
KALSETH, Camilla – Carte d’Or
RASMUSSEN, Cathrine – Orlando III

Polen
MILCZAREK, Katarzyna – Ekwador
RAPCEWICZ, Michal – Randon

For Sverige: Patrik Kittel og Scandic Watermill H.B.C. (Foto: Carina Carlsen)

STREMLER, Beata – Martini

Portugal
CAETANO, Maria – Xiripiti
CARVALHO, Gonçalo – Rubi
PRINCIPE, Luis- World Performance Washington

Russland
DOROFEEVA, Tatiana – Khorovod
MAKAROVA, Tatyana – Fatinitza
VINNITSKAJA, Yulia – Vodevil

Sveits

For Frankrike: Arnaud Serre og Helios II. (Foto: Carina Carlsen)

EVERSFIELD-KOCH, Elisabeth – Rokoko N
GRAF, Markus – Ronaldo II
KRINKE SUSMELJ, Marcela – Corinth, Smeyers Molberg
STAUB, Hans – Warbeau

Sverige
DORSELIUS, Cecilia – Lennox
KITTEL, Patrik – Toy Story, Watermill Scandic H.B.C
MATHISEN, Rose – Bocelli 1044
VILHELMSON-SILFVEN, Tinne – Favourit

Ukraina
PUZKO, Sergey – Kompliment